Nejhorší prezentační video - ZeptejSeFilipa (90. díl)

Nejhorší prezentační video vytvoříte tak, když uděláte více práce ve střižně a s efekty, než na přípravě. Snadno tak zapomenete na hlavní myšlenku a video pak ztratí konkrétní výzvu k akci.

Jedno takové video se mi podařilo vytvořit, když jsem se příliš nechal unést tím, jak to vypadá a zapomněl jsem kontrolovat, jak to vyzní.


5 základních pravidel pro dobré prezentační video:

1. V první chvíli řekněte, o čem video bude. Co v něm prezentujete, na jaký problém chcete poukázat, nebo jak ho dokážete vyřešit.

2. Oslovujte své publikum tak, jakoby se s vámi znali již dlouho (přestože vás mnozí uvidí poprvé). Chovejte se tak, jako kdyby vaši diváci už loajální byli.

3. Divák se rozhoduje během 8 sekund, zda u videa vydrží, proto na začátek nedávejte létající loga, nebo dlouhé úvodníky, které jsou obvyklé u televizních seriálů.

4. Tělo videa udělejte stručné a nezapomeňte klasicky vyzdvihnout výhody, ne vlastnosti. Zákazník chce slyšet, jaké výhody mu služba přinese.

5. Závěrem videa verbalizujte jasnou výzvu k akci. Má se jít divák podívat na váš web? Má si stáhnout nějakou příručku za e-mail? Má vás kontaktovat pro další konzultaci? Řekněte to a vyzvěte své diváky k provedení akce. Můžete je také motivovat některým z marketingových nástrojů (podpora prodeje, sleva, časově omezená nabídka, nabídka do vyčerpání volných míst, apod.).

➜ Ukázka, jak může vypadat správně natočené video s jedinou výzvou k akci: https://www.youtube.com/watch?v=Bm_f-bDIK54

➜ Začni s Filipem (web): https://zsf.cz/zacni-s-filipemLíbí se ti moje marketingová show? Odebírej videa!
➜ http://bit.ly/ZeptejSeFilipa

➜ Mrkni na můj web https://zsf.cz